Kadra

Kadra MKS Polonia Świdnica to doświadczeni, wykwalifikowani trenerzy, którzy wykonują swój zawód z pasją i zaangażowaniem, co znacząco przekłada się na sukcesy ich podopiecznych. Nasza kadra trenerska zapewnia wysoki poziom nauczania. Poziom zajęć dostosowujemy do potrzeb każdego uczestnika. Dzięki indywidualnemu podejściu, zapewniamy zawodnikom właściwy rozwój i pewność, że przy treningach będą brane pod uwagę ich możliwości i predyspozycje.
W naszej pracy jesteśmy zorientowani na osiągane wyniki, ale kładziemy ogromny nacisk na bezpieczeństwo i komfort podopiecznych. Przy większych projektach współpracujemy również ze szkoleniowcem, który przygotowuje zawodników do udziału w zawodach pod kontem radzenia sobie ze stresem, motywacji, czy współzawodnictwa. Profesjonalizm oraz dbanie o dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne zawodników sprawiają, że atmosfera na zajęciach jest przyjazna, zachęcająca dzieci i młodzież do dalszego uczestnictwa.

PIOTR PAS – trener II klasy o specjalności akrobatyka sportowa od 2010 r. trener w MKS „Polonia Świdnica”. Wieloletni utytułowany zawodnik klubu MKS Polonia Świdnica. Reprezentant Polski w Kadrze Narodowej od 1991 r. do 1998 r. Od 1992 r. do 1998 r  Mistrz Polski Seniorów w czwórkach męskich, w tym samym okresie Mistrz Europy w czwórkach męskich. W 1995 r. V-ce mistrz Świata w czwórkach męskich, V-ce Mistrzostwo Świata w Manchesterze w 1998 r., brązowy medalista Pucharu Świata w akrobatyce sportowej w Niemczech. W MKS Polonia Świdnica prowadzi zajęcia z grupami: senior, młodzik, III klasa. Doświadczony trener dyscypliny akrobatyka sportowa z teoretyczną i praktyczną wiedzą w technice nauczania, dzięki której jego podopieczni od lat odnoszą sukcesy na  arenie krajowej i międzynarodowej. Dodatkowo koordynuje pracę trenerów prowadzących zajęcia z pozostałymi grupami szkoleniowymi.

ANGELIKA PRZEŚLICA – instruktor sportu. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego. Wieloletnia zawodniczka sekcji akrobatyki sportowej MKS Polonia Świdnica. Prowadzi zajęcia szkoleniowe z grupą senior, młodzik i III klasa. Dodatkowo jest odpowiedzialna za prowadzenie zajęć z grupami naborowymi. Praca jako instruktor sportu to sposób na realizowanie swojej pasji w życiu codziennym. Jej zaangażowanie przekłada się na efekty sportowców, a prowadzone przez nią zajęcia cieszą się ogromnym powodzeniem wśród gimnastyków.

WOJCIECH POJASEK – Wiceprezes Zarządu klubu. Zawodnik sekcji akrobatyki MKS Polonia Świdnica w latach 1985-2003. Reprezentant kadry Narodowej w latach 1988-1992. Mistrz Polski w Kategorii dwójki męskiej junior i senior. Obecnie trenuje nasze najmłodsze dzieci w grupach naborowych.

MONIKA GARBACZ – instruktor sportu. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Pierwsze doświadczenia odnośnie prowadzenia zajęć z akrobatyki trenerka pozyskała prowadząc zajęcia w sekcji akrobatyki w Żarowie. Prowadzi zajęcia z grupami naborowymi. Jest odpowiedzialna za właściwy przebieg cyklu szkoleniowego, który jest dostosowany do prowadzenia zajęć z najmłodszymi adeptami sekcji akrobatyki. Czynna zawodniczka piłki nożnej na poziomie trzecioligowym w MKS Polonia Świdnica.

ROKSANA DOPART – asystent trenerów. Studentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku turystyka i rekreacja. Zawodniczka sekcji akrobatyki sportowej MKS Polonia Świdnica w latach 2004-2014. Pierwsze doświadczenia jako trener uzyskała prowadząc zajęcia z grupami naborowymi oraz tworząc choreografie dla starszych zawodników. Obecnie prowadzi zajęcia w grupach Młodzik, III klasa i senior. Oczekuje na zakwalifikowanie się na kurs trenerski organizowany przez Polski Związek Gimnastyki.

ALICJA DROŻDŻ – asystent trenerów. Swoją wiedzę i umiejętności zdobywała jako zawodniczka MKS Polonia Świdnica. Aktualnie oczekuje na zakwalifikowanie się na kurs trenerski organizowany przez Polski Związek Gimnastyki. Czynnie uczestniczy w szkoleniach organizowanych przez PZG i organizacje zajmujące się szkoleniami z zakresu akrobatyki sportowej. Pod nadzorem trenerów uczestniczy w prowadzeniu zajęć z najmłodszymi zawodnikami naszej sekcji, którzy zaczynają swoją przygodę z akrobatyką sportową .

BARTŁOMIEJ TURZAŃSKI – przygodę z trenerstwem rozpoczął na Wrocławskim AWF-ie, gdzie jeszcze jako student prowadził reprezentację AWF Wrocław w futsalu oraz piłce nożnej na trawie. Certyfikowany Trener Personalny. Trener przygotowania motorycznego w sporcie, współautor sukcesu świdnickich juniorów piłki ręcznej w sezonie 2016/2017 (Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych). Trener przygotowania motorycznego w MKS Polonia Świdnica w sezonie 2016/2017 (1 miejsce w siatkarskiej II Lidze Kobiet). Od ponad roku Prezes oraz trener przygotowania motorycznego w świdnickiej drużynie futbolu amerykańskiego Renegades Świdnica.

MAŁGORZATA NISKI – Trenerka biznesu, coach rozwoju osobistego z wykształceniem pedagogicznym i kierunkowym w zakresie prowadzenia coachingu i szkoleń pracowniczych oraz menedżerskich. Od kilku lat prowadzi zajęcia z organizacji pracy, zarządzania sobą i zespołem w czasie, asertywności, metod radzenia sobie ze stresem, kreatywności. W MKS „Polonia” Świdnica prowadzi zajęcia z gimnastykami przed ważniejszymi występami i zawodami. Zajęcia w formie warsztatów uczą uczestników m.in. jak radzić sobie ze stresem, jak przygotować się psychicznie do bycia pod dużą presją, jakie są skuteczne techniki motywacji.